Najnowszy komentarz do ustaw komorniczych mojego współautorstwa

22 listopada 2019 · 0 komentarzy

Jeżeli jesteś z jakichś przyczyn zainteresowany przepisami dotyczącymi komorników i egzekucji komorniczej, to miło mi oznajmić, że już niedługo, bo 13 grudna 2019 r. – nakładem Wolters Kluwer Polska ukaże się publikacja książkowa pt. „Ustawa o komornikach sądowych. Ustawa o kosztach komorniczych. Kodeks Etyki Zawodowej Komornika Sądowego. Komentarz” pod red. M. Świeczkowskiej-Wójcikowskiej i J. Świeczkowskiego.

Mam zaszczyt i przyjemność być współautorem tego komentarza.

Zakres publikacji:

Publikacja zawiera kompleksowe i najbardziej aktualne omówienie ustawy o komornikach sądowych; a także ustawy o kosztach komorniczych; rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie ramowego programu aplikacji komorniczej oraz zakresu przedmiotowego szkolenia na aplikacji komorniczej; rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie organizacji i przebiegu aplikacji komorniczej oraz Kodeksu Etyki Zawodowej Komornika Sądowego.

Komentarz uwzględnia również zmiany w egzekucji komorniczej wprowadzone m.in. ustawą z 4.07.2019 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego (nowelizacja KPC) oraz niektórych innych ustaw, rozszerzające zastosowanie doręczeń komorniczych, a także regulaminem urzędowania sądów powszechnych.

komornik egzekucja upadłość

Jestem autorem komentarza do wybranych przepisów części ogólnej ustawy o komornikach sądowych oraz przepisów regulujących kwestie związane z samorządem komorniczym.

Komentarz można nabyć w przedsprzedaży m.in. tutaj: https://www.profinfo.pl/sklep/ustawa-o-komornikach-sadowych-ustawa-o-kosztach-komorniczych-kodeks-etyki-zawodowej-komornika-sadowego-komentarz-przedsprzedaz,122595.html

Serdecznie zapraszam do lektury!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wojciech.pilat@pilatipartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: