Nauki nigdy dość…

10 lipca 2016 · 1 komentarz

Jak rzekł ongiś klasyk: „Najlepiej jest się uczyć golić na cudzej brodzie” 🙂

 

zdjecie

 

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Ewa Wrzesień 5, 2016 o 17:58

Witam,
W wyniku bardzo skomplikowanych i trudnych zdarzen, uzyskalam upadłosc konsumencka,sprzedano mieszkanie i zostałam z cieżko chorym na schizofrenie paranoidalna dorosłym synem bez dachu nad głowa.Owszem,zabezpieczono srodki na wynajem,ale nigdzie go nie uzyskam z powodu w/w przypadku. Złożylismy wniosek w Urzedzie Gminy o mieszkanie ,ale z powodu dochodu,bowiem nie uwzględniono,ze syndyk pobiera kwoty z mojego wynagrodzenia a z syna renty spłacam Jego komorników,to tylko może dostać syn sam mieszkanie do remontu bez uwzględnienia mojej osoby,jako matki ,jako opiekuna i jako osoby ,która jest obecnie bezdomna w wieku 55 lat. Poświeciłam wszystko ,aby syna znależć po półrocznych poszukiwaniach za granica,jestem Jego opiekunem bo jest całkowicie niezdolny do pracy z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z orzeczeniem sadowym do prawa oddzielnego pokoju.Nie moge zrozumiec,ze Urzad Gminy nie uznaje skutków prawa upadłościowego,ani ustawy o pomocy osobom chorym psychicznie i ich rodzinom.Owszem,dostałam rade,ze syna do Domu Opieki a ja do TBS. Zgroza!!!!!!! Uzasadnienie,ze Gmina pracuje podług Ustawy z roku 2005,a wówczas nic nie było wiadome o bezdomności na skutek procesu upadłościowego.Nie jest mnie stać na pomoc płatna prawna i dlatego pozwoliłam sobie napisać do Pana z prosba o podpowiedz,jak obronić sie na swoim przykładzie,gdy nie ma mozliwości jeszcze odniesienia do innych przykładów,bo dopiero wprowadzane jest to prawo bez odniesienia do innych przepisów.Mam przyznany termin spotkania z Prezydentem Miasta,liczę na Jego moc,ale z prawnymi casusami nie mogę sobie poradzić,będę bardzo wdzięczna za pomoc .
Z poważaniem
Ewa M

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wojciech.pilat@pilatipartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: