Nowy bezpłatny e-book o upadłości konsumenckiej

12 stycznia 2015 · 3 komentarze

Z uwagi na duże zainteresowanie tą tematyką, z przyjemnością informuję Was, że od dziś dostępny jest do bezpłatnego pobrania e-book mojego autorstwa, pokrótce omawiający obecnie obowiązujące zasady dotyczące ogłaszania upadłości konsumenckiej.

Przypominam, że od 1 stycznia 2015 r. obowiązują w tym zakresie nowe, rewolucyjne przepisy, zgodnie z którymi wniosek o upadłość konsumencką może złożyć wręcz każdy niewypłacalny konsument, nawet wtedy, gdy ma tylko jeden dług, którego nie jest w stanie spłacić.

E-booka można pobrać, klikając TU.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

tede 11 kwietnia, 2015 o 01:47

Witam,

przed chwilą pobieżnie zapoznałem się lekturą uchwalonej w czwartek ustawy i zgodnie z treścią art. 451. wchodzi ona w życie dopiero z dniem 1 stycznia 2016 r., a nie 01 stycznia 2015 r. Jest już późna pora i możliwe, że coś przeoczyłem, ale w takim przypadku prosiłbym o wyprowadzenie mnie z błędu 🙂 Tekst ustawy ściągnięty ze strony sejmu http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?nr=3275

Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojciech Piłat 12 kwietnia, 2015 o 16:04

Witam serdecznie,

już wyprowadzam :). To dwie różne nowelizacje. Od początku obecnego 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Natomiast od 1 stycznia 2016 r. mają wejść w życie przepisy dotyczące restrukturyzacji i upadłości przedsiębiorców.

Pozdrawiam,
Wojciech Piłat

Odpowiedz

Barbara 6 grudnia, 2016 o 00:30

Witam serdecznie !

Sąd w marcu wydał Postanowienie o upadłość konsumencką, wyznaczył Syndyka. Syndyk zablokował moją emeryturę którą otrzymywałam w wsyokości 600zł, zabrał też dodatek opiekuńczy który ZUS mi przyznał w wysokości 200zł oraz zabrał dofinansowanie do czynszu z Opeki Społecznej w wyskości 200zł. Jestem osobą chorą na raka jelita grubego, po ciężkiej operacji. Zostałam bez środków do życia, bez środków na leki. Nie otrzymuję nic z ZUS. Syndyk od marca nic nie zrobił aby Sąd umorzył moje zobowiązania pomimo że w kwietniu złożyłam do Sądu pozew o umorzenie. Syndyk twierdzi że w przypadku upadłości nie obowiązuje żadna kwta wolna od zajęcia. Mam pytanie czy to prawda, cy Syndyk postępuje zgodnie z prawem ? taka sytuacja powoduje jeszcze większe moje zubożenie. Doprowadza do tego że nie mogę się leczyć. Czy o to chodzi w upadłości ? Będę wdzięczna za komentarz. Barbara

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wojciech.pilat@pilatipartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: