Nowy blog o restrukturyzacji przedsiębiorstw

13 października 2015 · 0 komentarzy

Już niedługo nowy rok, nowa ustawa … nowy blog. Tak, od dziś oprócz dotychczasowego blogu, prowadzonego przeze mnie pod adresem:

www.prawo-upadłościowe.pl

pojawi się nowy blog pod adresem:

www.prawo-restrukturyzacyjne.biz

Dlaczego?

Od nowego roku – zamiast jednej – obowiązywać będą dwie ustawy dotyczące restrukturyzacji przedsiębiorstw poprzez postępowania sadowe. Będą to, odpowiednio – Prawo upadłościowe i Prawo restrukturyzacyjne.

Choć obie ustawy pozostają ściśle ze sobą powiązane – choćby poprzez instytucję syndyków, który staną się automatycznie doradcami restrukturyzacyjnymi w postępowaniach restrukturyzacyjnych – to jednak różnice między dwiema formami „zresetowania” działalności gospodarczej staną się na tyle istotne, że „wrzucanie” całości tematyki do jednego blogowego „worka” może powodować brak czytelności i zamęt. Nie zapominajmy też, że w ramach postępowań upadłościowych funkcjonuje coraz popularniejsza w naszym kraju upadłość konsumencka, która co do zasady przedsiębiorców nie dotyczy (choć i od tej zasady są wyjątki 🙂 ).

Jak łatwo się domyśleć, tematyką wpisów na nowym blogu będą wszelkie sprawy związane z nowymi możliwościami restrukturyzacji przedsiębiorców. Możliwości te staną się dostępne od 1 stycznia 2016 r. jednakże tematyka jest na tyle nowa i obszerna, że warto się przyjrzeć im już teraz. Dobre przygotowanie restrukturyzacji wymaga czasu.

W odróżnieniu od upadłościowych, postępowania restrukturyzacyjne będą dotyczyć tylko firm – stąd też rozszerzenie .biz.

Miłej lektury!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wojciech.pilat@pilatipartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: