Pre-pack czyli jak rozpocząć upadłość od sprzedaży majątku dłużnika

17 kwietnia 2019 · 0 komentarzy

A już sądziłem, że w ciągu jednego tygodnia sądy zatwierdzą nam dwa pre-packi (tzw. szybką przygotowaną sprzedaż upadłościową). Takie coś chyba się jeszcze wcześniej w historii naszej kancelarii nie zdarzyło.

Jednak sąd upadłościowy w Lublinie – mimo jednoznacznie pozytywnej opinii Tymczasowego Nadzorcy Sądowego – odroczył rozpoznanie wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży.

Sąd zatwierdza pre-pack

Natomiast sąd upadłościowy w Warszawie nie miał wątpliwości i po krótkim posiedzeniu zatwierdził pre-pack. Wniosek dotyczy spółki będącej jeszcze niedawno jedną z największych agencji pracy tymczasowej. Tryb przygotowanej likwidacji daje nadzieję na to, że firma i jej marka przetrwają na rynku.

Co to jest „pre-pack”?

Jest to „ścieżka prawna”, która pozwala rozpocząć upadłość od sprzedaży majątku upadłego. W takim przypadku syndyk może podzielić pieniądze ze sprzedaży pomiędzy wierzycieli w ciągu kilku miesięcy od ogłoszenia upadłości.

Zainteresowanych odsyłam do artykułu mojego autorstwa, pt. „Tryb przygotowanej likwidacji w nowym prawie upadłościowym”. Artykuł zamieścił kwartalnik „Doradca Restrukturyzacyjny” nr 1 z września 2015, dostępny w formie elektronicznej TUTAJ. Był to najprawdopodobniej pierwszy artykuł o pre-packu, jaki się w ogóle ukazał w naszym kraju.

pre-pack

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wojciech.pilat@pilatipartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: