Upadłość Amber Gold – syndyk działa

23 października 2012 · 4 komentarze

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej znalazł się obszerny artykuł opisujący działania podjęte przez syndyka Józefa Dębińskiego w celu zlokalizowania i odzyskania majątku dla masy upadłości Amber Gold. Przypomnę po raz kolejny, iż im więcej w masie, tym więcej jest do podziału pomiędzy wierzycieli.

Potwierdza się w ten sposób, iż dla wierzycieli spółki znacznie korzystniejsze okazało się ogłoszenie upadłości, zamiast – faworyzowanej przez niektórych komentatorów – „zwykłej” likwidacji. Jest wysoce wątpliwe, by likwidatorzy (tj. niemal na pewno Marcin i Katarzyna P.), zdecydowali się działać na własną osobistą szkodę i zwrócić wyprowadzony ze spółki majątek.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Ela Październik 24, 2012 o 01:00

Witam. mam pytanie. pokrzywdzeni maja 3 miesiace na zlozenie wierzytelnosci do sadu. a jesli np syndyk odzyska pieniadze np za rok to czy te pieniazki tez beda do podzialu miedzy wierzycieli? pozdrawiam

Odpowiedz

Wojciech Piłat Październik 24, 2012 o 09:42

Witam. Tak, syndyk sporządzi wtedy plan podziału uzyskanych pieniędzy uwzględniając właśnie sporządzoną wcześniej listę wierzytelności. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Anna Czerwiec 12, 2013 o 18:31

Witam
Czy kancelaria prawna powinna zwrócić mi opłatę sądową którą poniosłam za złożony pozew zbiorowy
przeciwko spółce Amber Gold jeszcze przed ogłoszeniem upadłości?
Pozew mojej kancelarii został przez sąd odrzucony z mocą ogłoszenia upadłości.Wydaje mi się ,że skoro stracił moc prawną i nie został rozpatrzony to także wszelkie opłaty z nim związane powinny zostać zwrócone może się mylę i taka opłata jest pobierana przez sąd jednorazowo i nie podlega zwrotowi?Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam
Anna

Odpowiedz

Wojciech Piłat Czerwiec 13, 2013 o 10:37

Witam,

Co do zasady istotnie opłata sądowa od pozwu odrzuconego jest zazwyczaj przez Sąd zwracana. Jednakże w Pani przypadku najprawdopodobniej Sąd umorzył postępowanie z powodu upadłości pozwanej – co jest czym innym niż odrzucenie pozwu. W takim przypadku opłata nie podlega zwrotowi.

Pozdrawiam,

Wojciech Piłat

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wojciech.pilat@pilatipartnerzy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: