Upadłość Amber Gold – syndyk działa

Wojciech Piłat        23 października 2012        4 komentarze

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej znalazł się obszerny artykuł opisujący działania podjęte przez syndyka Józefa Dębińskiego w celu zlokalizowania i odzyskania majątku dla masy upadłości Amber Gold. Przypomnę po raz kolejny, iż im więcej w masie, tym więcej jest do podziału pomiędzy wierzycieli.

Potwierdza się w ten sposób, iż dla wierzycieli spółki znacznie korzystniejsze okazało się ogłoszenie upadłości, zamiast – faworyzowanej przez niektórych komentatorów – „zwykłej” likwidacji. Jest wysoce wątpliwe, by likwidatorzy (tj. niemal na pewno Marcin i Katarzyna P.), zdecydowali się działać na własną osobistą szkodę i zwrócić wyprowadzony ze spółki majątek.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 comments… read them below or add one }

  Ela 24 października, 2012 o 01:00

  Witam. mam pytanie. pokrzywdzeni maja 3 miesiace na zlozenie wierzytelnosci do sadu. a jesli np syndyk odzyska pieniadze np za rok to czy te pieniazki tez beda do podzialu miedzy wierzycieli? pozdrawiam

  Odpowiedz

  Wojciech Piłat 24 października, 2012 o 09:42

  Witam. Tak, syndyk sporządzi wtedy plan podziału uzyskanych pieniędzy uwzględniając właśnie sporządzoną wcześniej listę wierzytelności. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Anna 12 czerwca, 2013 o 18:31

  Witam
  Czy kancelaria prawna powinna zwrócić mi opłatę sądową którą poniosłam za złożony pozew zbiorowy
  przeciwko spółce Amber Gold jeszcze przed ogłoszeniem upadłości?
  Pozew mojej kancelarii został przez sąd odrzucony z mocą ogłoszenia upadłości.Wydaje mi się ,że skoro stracił moc prawną i nie został rozpatrzony to także wszelkie opłaty z nim związane powinny zostać zwrócone może się mylę i taka opłata jest pobierana przez sąd jednorazowo i nie podlega zwrotowi?Proszę o wyjaśnienie.
  Pozdrawiam
  Anna

  Odpowiedz

  Wojciech Piłat 13 czerwca, 2013 o 10:37

  Witam,

  Co do zasady istotnie opłata sądowa od pozwu odrzuconego jest zazwyczaj przez Sąd zwracana. Jednakże w Pani przypadku najprawdopodobniej Sąd umorzył postępowanie z powodu upadłości pozwanej – co jest czym innym niż odrzucenie pozwu. W takim przypadku opłata nie podlega zwrotowi.

  Pozdrawiam,

  Wojciech Piłat

  Odpowiedz

  Leave a Comment

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: