O mnie

WOJCIECH PIŁAT

Jestem adwokatem, doktorem nauk prawnych, licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym i syndykiem, członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, partnerem w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych „Piłat i Partnerzy” w Warszawie oraz w Międzynarodowej Kancelarii Prawniczej Piłat, Borsuk i Partnerzy we Lwowie. Ukończyłem aplikację sądową i w 2007 r. zdałem egzamin sędziowski w okręgu Sądu Apelacyjnego w Warszawie. W latach 2015-2016 ukończyłem także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej z zakresu: „Zarządzanie Restrukturyzacją i Naprawą Przedsiębiorstw”

Specjalizuję się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. Prawem upadłościowym (wtedy jeszcze „i naprawczym”) zajmuję się od 2004 roku. Jestem autorem sporej liczby publikacji naukowych z tej dziedziny. Pracę doktorską napisałem i obroniłem pod kierunkiem wybitnego specjalisty z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego – prof. dr. hab. Andrzeja Jakubeckiego.

W ramach świadczenia usług prawnych prowadziłem i prowadzę obsługę prawną przedsiębiorców indywidualnych, spółek, podmiotów o charakterze korporacyjnym, jak również firm znajdujących się w stanie upadłości. Od wielu lat współpracuję i doradzam syndykom masy upadłości (obecnie: doradcom restrukturyzacyjnym). Współpracuję na stałe z jedną z największych izb komorniczych w kraju. Udzieliłem także wsparcia wielu firmom znajdującym się w trudnej sytuacji, a także osobom fizycznym, niemogącym sobie poradzić z nadmiernym zadłużeniem …

 

… tyle oficjalnie 🙂 A co poza tym?

Urodziłem się i wychowałem w Lublinie, ale znaczną część życia spędziłem w Warszawie.

Zabiję za dobre spaghetti albo penne!

Rzadkie wolne chwile nieustannie poświęcam innej mojej odwiecznej pasji, jaką jest muzyka – komponowanie, pisanie tekstów, produkcja muzyczna oraz gra na gitarze.

Tak, to również ja 😉