II Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2015 już 12 marca 2015 r. w Warszawie

Wojciech Piłat        17 lutego 2015        2 komentarze

Organizowany przez instytut Allerhanda II Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2015 odbędzie się w Warszawie w dniu 12 marca 2015 r.

II Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2015 jest niewątpliwie niezwykle doniosłym dla praktyków wydarzeniem. Jest jedyną tej rangi interdyscyplinarną (łączącą prawo z ekonomią) konferencją naukowo-praktyczną w Polsce. W przeddzień uchwalenia prawa restrukturyzacyjnego Kongres stanowić będzie jedyne forum wymiany poglądów dotyczących trudności interpretacyjnych zawartych w projekcie ustawy. Innymi słowy – jeśli gdzieś warto poznać meandry prawa restrukturyzacyjnego, to właśnie tu!

Wśród tematów Kongresu są m.in.:

 • restrukturyzacja sektora górniczego (czy konieczna jest zmiana prawa oprócz projektu prawo restrukturyzacyjne, dlaczego podejście systemowe może być niewystarczające, restrukturyzacja a pomoc publiczna, prawo upadłościowe a związki zawodowe),
 • transgraniczna restrukturyzacja grup spółek (obecne kierunki zmiany rozporządzenia 1346/2000, obecne kierunki rozwoju prawa modelowego (ONZ)),
 • prawo restrukturyzacyjne – stan obecny (zmiany w toku prac legislacyjnych — sprawozdanie ze stanu prac, Centralny Rejestr Upadłości, pozycja (prawa i obowiązki) doradców restrukturyzacyjnych w prawie restrukturyzacyjnym, uprawnienia wierzyciela wobec zagrożonego niewypłacalnością dłużnika w prawie restrukturyzacyjnym, pozycja dłużnika wobec potencjalnych działań wierzyciela),
 • konwersja w układzie – wnioski de lege lata

Z przyjemnością informuję, że będę miał niekłamany zaszczyt zaliczać się do grona Ekspertów Kongresu i prelegentów :-). Na zaproszenie organizatorów zabiorę głos na temat pozycji, praw i obowiązków doradców restrukturyzacyjnych w prawie restrukturyzacyjnym.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 comments… read them below or add one }

  Wojciech Rudzki | spolkazoo.info 29 marca, 2015 o 18:13

  Kongresy organizowane przez IA zawsze trzymają wysoki poziom, tym razem z pewnością będzie tak samo. Liczę na relację pokongresową, sam niestety nie będę mógł uczestniczyć.

  Odpowiedz

  Wojciech Piłat 31 marca, 2015 o 20:30

  I ten również trzymał poziom :). Postaram się w najbliższym czasie nawiązać do tego wydarzenia, może nawet z krótkim konspektem swojego wystąpienia.

  Z pozdrowieniami, WP

  Odpowiedz

  Leave a Comment

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: