Nowe prawo restrukturyzacyjne coraz bliżej

Wojciech Piłat        12 kwietnia 2015        Komentarze (0)

291 posłów głosowało za ustawą, 126 przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. W czwartek 9 kwietnia 2015 r. po tzw. drugim czytaniu Sejm przyjął w całości tekst ustawy Prawo restrukturyzacyjne.

Przypomnijmy, że celem nowych regulacji, oprócz zaspokojenia wierzycieli, ma być przede wszystkim ratowanie firmy i pozostawienie jej w obrocie gospodarczym.

Zgodnie z zamierzeniem ustawodawcy nowe przepisy mają wejść w życie już od 1 stycznia 2016 r.

To jednak nie koniec ścieżki legislacyjnej – w związku ze zgłoszonymi przez posłów propozycjami poprawek ustawę skierowano ponownie do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. A potem czeka ją trzecie czytanie w Sejmie i kolejne głosowania nad ewentualnymi poprawkami i projektem w całości. Czekamy więc dalej.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 comments… add one now }

  Leave a Comment

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: