Nowy bezpłatny e-book o upadłości konsumenckiej

Wojciech Piłat        12 stycznia 2015        3 komentarze

Z uwagi na duże zainteresowanie tą tematyką, z przyjemnością informuję Was, że od dziś dostępny jest do bezpłatnego pobrania e-book mojego autorstwa, pokrótce omawiający obecnie obowiązujące zasady dotyczące ogłaszania upadłości konsumenckiej.

Przypominam, że od 1 stycznia 2015 r. obowiązują w tym zakresie nowe, rewolucyjne przepisy, zgodnie z którymi wniosek o upadłość konsumencką może złożyć wręcz każdy niewypłacalny konsument, nawet wtedy, gdy ma tylko jeden dług, którego nie jest w stanie spłacić.

E-booka można pobrać, klikając TU.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 comments… read them below or add one }

  tede 11 kwietnia, 2015 o 01:47

  Witam,

  przed chwilą pobieżnie zapoznałem się lekturą uchwalonej w czwartek ustawy i zgodnie z treścią art. 451. wchodzi ona w życie dopiero z dniem 1 stycznia 2016 r., a nie 01 stycznia 2015 r. Jest już późna pora i możliwe, że coś przeoczyłem, ale w takim przypadku prosiłbym o wyprowadzenie mnie z błędu 🙂 Tekst ustawy ściągnięty ze strony sejmu http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?nr=3275

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Wojciech Piłat 12 kwietnia, 2015 o 16:04

  Witam serdecznie,

  już wyprowadzam :). To dwie różne nowelizacje. Od początku obecnego 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Natomiast od 1 stycznia 2016 r. mają wejść w życie przepisy dotyczące restrukturyzacji i upadłości przedsiębiorców.

  Pozdrawiam,
  Wojciech Piłat

  Odpowiedz

  Barbara 6 grudnia, 2016 o 00:30

  Witam serdecznie !

  Sąd w marcu wydał Postanowienie o upadłość konsumencką, wyznaczył Syndyka. Syndyk zablokował moją emeryturę którą otrzymywałam w wsyokości 600zł, zabrał też dodatek opiekuńczy który ZUS mi przyznał w wysokości 200zł oraz zabrał dofinansowanie do czynszu z Opeki Społecznej w wyskości 200zł. Jestem osobą chorą na raka jelita grubego, po ciężkiej operacji. Zostałam bez środków do życia, bez środków na leki. Nie otrzymuję nic z ZUS. Syndyk od marca nic nie zrobił aby Sąd umorzył moje zobowiązania pomimo że w kwietniu złożyłam do Sądu pozew o umorzenie. Syndyk twierdzi że w przypadku upadłości nie obowiązuje żadna kwta wolna od zajęcia. Mam pytanie czy to prawda, cy Syndyk postępuje zgodnie z prawem ? taka sytuacja powoduje jeszcze większe moje zubożenie. Doprowadza do tego że nie mogę się leczyć. Czy o to chodzi w upadłości ? Będę wdzięczna za komentarz. Barbara

  Odpowiedz

  Leave a Comment

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: