Pre-pack czyli jak rozpocząć upadłość od sprzedaży majątku dłużnika

Wojciech Piłat        17 kwietnia 2019        Komentarze (0)

A już sądziłem, że w ciągu jednego tygodnia sądy zatwierdzą nam dwa pre-packi (tzw. szybką przygotowaną sprzedaż upadłościową). Takie coś chyba się jeszcze wcześniej w historii naszej kancelarii nie zdarzyło.

Jednak sąd upadłościowy w Lublinie – mimo jednoznacznie pozytywnej opinii Tymczasowego Nadzorcy Sądowego – odroczył rozpoznanie wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży.

Sąd zatwierdza pre-pack

Natomiast sąd upadłościowy w Warszawie nie miał wątpliwości i po krótkim posiedzeniu zatwierdził pre-pack. Wniosek dotyczy spółki będącej jeszcze niedawno jedną z największych agencji pracy tymczasowej. Tryb przygotowanej likwidacji daje nadzieję na to, że firma i jej marka przetrwają na rynku.

Co to jest „pre-pack”?

Jest to „ścieżka prawna”, która pozwala rozpocząć upadłość od sprzedaży majątku upadłego. W takim przypadku syndyk może podzielić pieniądze ze sprzedaży pomiędzy wierzycieli w ciągu kilku miesięcy od ogłoszenia upadłości.

Zainteresowanych odsyłam do artykułu mojego autorstwa, pt. „Tryb przygotowanej likwidacji w nowym prawie upadłościowym”. Artykuł zamieścił kwartalnik „Doradca Restrukturyzacyjny” nr 1 z września 2015, dostępny w formie elektronicznej TUTAJ. Był to najprawdopodobniej pierwszy artykuł o pre-packu, jaki się w ogóle ukazał w naszym kraju.

pre-pack

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 comments… add one now }

  Leave a Comment

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez PIŁAT i PARTNERZY Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sp. p. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: